Spotkanie z okazji Dnia Inwalidy

0
24

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z dzielnicową spotkali się z seniorami z okazji Dnia Inwalidy w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie by mówić o bezpieczeństwie.

Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca sochaczewskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Maria Sadowska, która przywitała wszystkich seniorów oraz przybyłych gości, a Agata Kalińska z Urzędu Miasta Sochaczew życzyła seniorom pogody ducha, zdrowia i uśmiechu każdego dnia.

Tego dnia z seniorami świętowali także prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jadwiga Urbaniak, przewodnicząca Stowarzyszenia „Włókienko” Halina Kuzińska oraz dyrektor SCK Artur Komorowski. Na spotkaniu obecni byli także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, którzy przygotowali wykład na temat bezpieczeństwa osób starszych. Poruszono tematykę oszustw „na wnuczka” i innych zagrożeń czyhających na seniorów w obecnym świecie. Omawiano przykłady oszustw, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie kraju, ale i w samym powiecie sochaczewskim. Funkcjonariusze apelowali o rozwagę i ostrożność w rozmowach z nieznajomymi zarówno przez telefon jak i w bezpośrednim kontakcie. Uroczystość uświetniło przedstawienie słowno–muzyczne zaprezentowane przez Scenę Seniora kierowana przez Jolantę Kawczyńską.

sierż. szt. Izabela Pajek

Zdjęcia: Sebastian Stępień

.