Sprawca pchnięcia nożem zatrzymany

0
142

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci z Komendy Powiatowej w Dębicy prowadzili wspólne działania. W miejscowości Dębica zatrzymali Piotra C. 31 letniego mieszkańca Sochaczewa, który 25 marca 2017 roku ugodził nożem mężczyznę w okolice brzucha. Poszkodowany po zdarzeniu w trybie pilnym operowany był w szpitalu, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

25 marca 2017 roku około godziny 23:30 w miejscowości Sochaczew przy ulicy Żeromskiego w rejonie jednego ze sklepów nieznany mężczyzna podczas sprzeczki ugodził nożem mężczyznę w okolice brzucha po czym oddalił się w nieznanym kierunku. W toku podjętych czynności operacyjnych ustalono, iż sprawcą jest Piotr C. 31-letni mieszkaniec Sochaczewa. Jak ustalono po zdarzeniu sprawca obawiając się odpowiedzialności, ukrył się organom ścigania w województwie podkarpackim. 26 kwietnia 2017 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wraz z funkcjonariuszami  z województwa podkarpackiego zatrzymali Piotra C. w miejscowości Dębica.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 157§1 KK. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Wobec mężczyzny sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Decyzja o użyciu Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wynikała z faktu, iż mężczyzna dokonał wyjątkowo brutalnego przestępstwa oraz w przeszłości zatrzymywany był za posiadanie broni.