Sprawozdanie z VI Gminnego Konkursu Ortograficznego

0
32

23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas: II i III Szkół Podstawowych w gminie Iłów pod hasłem: ,,GMINNY MISTRZ ORTOGRAFII’’.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów, reprezentantów szkół.

Ortograficzne zmagania cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, gdyż wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

Kl. II 

  1. miejsce – Jakub Ziarek – SP w Iłowie
  2. miejsce – Aleksandra Kochańska – SP w Brzozowie
  3. miejsce – Antoni Bujakowski – SP w Brzozowie

Kl. III 

  1. miejsce – Maja Kochańska– SP w Brzozowie
  2. miejsce – Nadia Piotrowska – SP w Iłowie
  3. miejsce – Weronika Szewczyk – SP w Iłowie

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród, które ufundowali: wójt gminy Iłów Jan Paweł Kraśniewski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie Ewa Ryfa i Ewa Majorek opiekun SKO.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze. Organizatorkami konkursu były: Hanna Marciniak, Urszula Geras- Stodulska i Monika Kujawa – nauczycielki z SP w Iłowie.

Hanna Marciniak

.