„SprzątaMY Las” – SP Giżyce w ekologicznej akcji

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem dyrektor Krystyną Wilczek uczestniczyli 20 września 2019 r. w zainicjowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę akcji: „SprzątaMY Las”.

W okolicach Broku uczniowie, żołnierze, harcerze i opiekunowie otrzymali worki, rękawiczki i aktywnie włączyli się w realizację przedsięwzięcia, w którym uczestniczył wójt gminy Iłów – Jan Paweł Kraśniewski.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do tej akcji jako członkowie LOP z Płocka, a zarazem reprezentanci naszej gminy. Po 3,5 godzinnym trudzie, przyszedł czas na odpoczynek. Młodzież otrzymała: słodycze, gorącą herbatę i owoce – jabłka.

Następnie odbyło się bezpośrednie spotkanie z Parą Prezydencką, która obok nas również sprzątała tereny leśne. Po przemówieniach Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy był czas na wspólne zdjęcia i rozmowy. Uczniowie z naszej szkoły bardzo chętnie pozowali wraz z Panią Prezydentową, robiąc sobie selfie.

Na zakończenie akcji Para Prezydencka wraz z uczestnikami spożyła gorący posiłek -grochówkę, bigos, herbatę, kawę.

Po tak emocjonującym spotkaniu, pełni wrażeń i nowych doświadczeń opuściliśmy miejsce, które lśniło czystością. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w lekcji poszanowania przyrody, przyczynić się do ochrony środowiska. Zdobyte w ten sposób doświadczenia już owocują dobrymi ekologicznymi nawykami.

Pamiętajmy – Lasy Państwowe zwracają uwagę, że śmieci nie tylko szpecą krajobraz i zniechęcają do spacerów lesie. Są także śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt.

Krystyna Wilczek – dyrektor SP w Giżycach

.