Srebrne siódemki Orkana

0
25

W „piętnastkach” bywa różnie, za to w olimpijskiej odmianie rugby Orkan każdego roku występuje w roli faworyta. W sobotę 8 czerwca na stadionie warszawskiej Skry odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7. Sochaczewska drużyna wywalczyła wicemistrzostwo kraju.

W finale wzięło udział 12 najlepszych drużyn, wyłonionych wcześniej w ramach turniejów eliminacyjnych. Orkan bez straty punktów wyszedł z pierwszego miejsca w grupie, wygrywając z RT Olsztyn 47:0 oraz z Juvenią Kraków 28:0. W półfinale sochaczewianie spotkali się z gospodarzami zawodów – Skrą Warszawa. Po zaciętym boju do ostatnich sekund spotkania zwyciężyli 15:12 i awansowali do finału. W meczu o złoto zmierzyli się z Posnanią Poznań. Orkan wyszedł na prowadzenie, lecz jeszcze przed przerwą rywale zdołali doprowadzić do remisu 7:7.  Ostatecznie po ostatnim gwizdku sędziego sochaczewianie musieli uznać wyższość ekipy z Wielkopolski, której ulegli 14:7.

Skład srebrnej drużyny Orkana: Mateusz Plichta, Dawid Plichta, Michał Kępa, Jakub Budnik, Artur Furusenko, Bartek Sadowski, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Wojciech Krześniak, Jakub Młyńczak, Michał Gadomski; sztab szkoleniowy: Andrzej Kopyt, Grzegorz Witczak, Marcin Duplicki.

.