Średniowieczne potyczki

0
27

Przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Młodzieszynie oraz na boisku przy szkole im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim w dniach 27- 28.07 br. odbyły się kolejne pokazy projektu „Średniowieczne korzenie powiatu sochaczewskiego” w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego. 

Rycerze w lśniących zbrojach znów zawitali do naszego powiatu. Zaprezentowali mieszkańcom tym razem w gminie Młodzieszyn i Nowa Sucha swoje średniowieczne umiejętności walki. Wprowadzając widzów w klimat tamtych czasów. Rycerze toczyli szereg pojedynków, za pomocą różnych rodzajów średniowiecznych broni, wplecionych w fabularyzowane scenki rodzajowe. Niewątpliwą i dosyć głośną atrakcją w programie był pokaz artyleryjski z wystrzałami z armat czy hakownic. Po zakończonych walkach była okazja do porozmawiania z rycerzem, i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Podczas odpoczynku konkurentów można było podejrzeć fragment średniowiecznego życia rozgrywanego w historycznym obozie.

W sobotę, 3 sierpnia od godz. 10.00 do 21.00 i niedzielę, 4 sierpnia od 10.00 do 14.00 w Parku I. W. Garbolewskiego przy ul. Głowackiego w Sochaczewie odbędą się ostatnie już pokazy w ramach projektu „Średniowieczne korzenie powiatu sochaczewskiego”. Tym razem nie będzie to, jak do tej pory tylko pokaz walk par rycerzy, ale wielki turniej rycerski. Wszystkich przybył gości czekają niesamowite emocje.

Serdecznie zapraszamy.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Starostwo Powiatowe w Sochaczewie rozpoczęło realizację Powiatowego Budżetu Obywatelskiego w ramach którego mieszkańcy otrzymali możliwość decydowania na jakie zadania ma być przeznaczona część środków z budżetu powiatu, a także proponowania własnych pomysłów, by wnosić wkład w rozwój powiatu sochaczewskiego. Pula środków przeznaczona na realizację corocznej edycji PBO wynosi 1 mln zł, z czego 800 tys. zł przeznaczono na tzw. projekty twarde a 200 tys. zł na tzw. projekty miękkie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie