Stanowisko KPP w Sochaczewie w sprawie interwencji przy cmentarzu

5
1116

W internecie można obejrzeć film, którego tytuł wskazuje, że mężczyzna został zatrzymany przez sochaczewskich funkcjonariuszy Policji za przejście w niedozwolonym miejscu. Film nie pokazuje prawdziwych przyczyn zatrzymania, wprowadza w błąd odbiorcę i źle wpływa na wizerunek funkcjonariuszy, którzy tego dnia czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich.

Mężczyzna nie został zatrzymany za przejście w niewłaściwym miejscu,  lecz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji i zmuszanie przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej. Mężczyzna, który popełnił wykroczenie, podczas legitymowania podawał nieprawdziwe dane osobowe, nie okazał funkcjonariuszom dokumentu tożsamości, mimo iż był w jego posiadaniu. Szarpiąc się i wyrywając chciał uniemożliwić policjantom wykonanie czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwo został zatrzymany, a ponieważ stawiał opór – zostały wobec niego zastosowane środki przymusu bezpośredniego adekwatne do sytuacji.

Po doprowadzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, nałożono na niego dwa mandaty karne, jeden za przejście w niedozwolonym miejscu, a drugi za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do danych osobowych. Mężczyzna przyjął mandaty karne. Usłyszał również dwa zarzuty w tym za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji i zmuszanie przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej, do których też w części się przyznał. Po wykonaniu czynności został zwolniony.

Gdyby mężczyzna od samego początku stosował się do poleceń policjantów, nie doszłoby do tej sytuacji.

sierż. sztab. Agnieszka Dzik

5 KOMENTARZE

  1. a film został sfałszowany -? Obejrzałem film i raczej nie ma co szczycić sie tych dwóch oprychów którzy zatrzymali cwaniaczka .Raczej ta interwencja nie powinna być w ten sposób przeprowadzona chyba że było zagrożenie życia lub zdrowia policjanta to i strzelać sie powinno.Nikt nie osądza powodu czy samej podstawy zatrzymania a jej bandycki sposób uwłaczający porządnym gliniarzom nadstawiającym karku broniąc nas od morderców i złodziei .Bardzo nie podoba mi sie sprostowanie i podejście komendy zero ambicji i tylko ta wszechobecna pycha .PYTANIE JEDNO – CZY TEN ZŁO -CZYŃCA W TYM DNIU ZAGROZIŁ ZDROWIU LUB ŻYCIU POLICJANTA – TALK LUB NIE?

  2. Policja powinna w taki dzień pomagać ludzią bezpiecznie przejść przez ulice i pilnować bezpieczeństwa a zamiast tego to wolą zarabiać!!! Nazwałbym to osobiście wyłudzaniem pieniędzy ale to przecież jest legalne… Mam pytanie do pani Sierżant której jest podpis pod artykułem… ILE POLICJA ZAROBIŁA NA POMOCY OBYWATELĄ W TEN DZIEŃ??? Znaczy się ze zbiórki z mandatów.

  3. „Mężczyzna nie został zatrzymany za przejście w niewłaściwym miejscu, lecz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji… ”

    Po czym dowiadujemy się z oficjalnej odpowiedzi, iż dostał „nałożono na niego dwa mandaty karne, jeden za przejście w niedozwolonym miejscu…”

    Brawo.

  4. Nie rozumiem waszych zarzutów. Żeby było jasne – nie jestem przedstawicielem tej służby. Zatrzymanie było za naruszenie, nie za przejście poza pasami. Za przejście dostał mandat.

Comments are closed.