Stanowisko wójta gminy Nowa Sucha w sprawie konsultacji „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”

0
81

Ogłoszenie konsultacji „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego” przez zarząd CPK spowodowało ogromne zamieszanie w samorządach i wśród mieszkańców miejscowości, gdzie planuje się lokalizację nowych dróg czy linii kolejowych.

Informuję, że dokument ten nie był konsultowany wcześniej z samorządem gminy Nowa Sucha. Wyznaczone korytarze drogowe i kolejowe wskazują, że potencjalnie istnieje wg. autorów tego dokumentu możliwość poprowadzenia tych tras przez teren naszej gminy. Uważam, że nie leży to w interesie gminy Nowa Sucha. Doprowadzi jedynie do kolejnych problemów komunikacyjnych, zwiększy hałas, co spowoduje obniżenie jakości życia na terenie gminy. Dlatego dołożę wszelkich starań, aby nie dopuścić na naszych gruntach do planowanych w ww. dokumencie inwestycji drogowych i kolejowych.

Zachęcam do wyrażenia bezpośrednio swojego zdania przez udział w konsultacjach. Dostępne materiały znajdują się na stronie internetowej spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o. o. (konsultacje.cpk.pl).

Maciej Mońka
wójt