Starosta nagradza uczniów stypendiami

0
167

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie 80 uczniów ze szkół powiatowych otrzymało stypendia finansowe za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Wyróżnienia otrzymali z rąk Jolanty Gonta, starosty sochaczewskiego.

Tak jak przed rokiem, zdecydowanie najwięcej stypendiów trafiło do uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w ZSO Sochaczew. Młodzież z placówki kierowanej przez dyrektora Dariusza Miłkowskiego stanowiła ponad połowę nagrodzonych.

Ponadto, wyróżnienia powędrowały do uczniów z: Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołu Szkół w Teresinie, Zespołu Szkół w Erminowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.

Stypendia starosty przyznawane są najzdolniejszej młodzieży za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce, a także za znaczące sukcesy w sporcie. Kwota wypłacanej przez dziesięć miesięcy nagrody to 170 zł dla każdego ucznia.

Podczas uroczystości, którą poprowadziła Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji stypendystom i pedagogom gratulowała w imieniu Zarządu Powiatu starosta Jolanta Gonta – Cieszymy się bardzo, szczególnie gratuluję tym, którzy nie tylko świetnie się uczą, ale też mają wybitne osiągnięcia w sporcie. Uzyskanie tak wysokich wyników na obu płaszczyznach wymaga wyjątkowo ogromnej pracy. Trzeba też pamiętać, że zapewne nie byłoby tych osiągnięć, gdyby nie wasi nauczyciele i rodzice. To oni są z wami każdego dnia, służą pomocą i im również należą się podziękowania. Dla Zarządu Powiatu takiego typu wydatki jak stypendia są mile widziane, bo oznacza to, że mamy zdolną, wyedukowaną i pracowitą młodzież – zwracała się do stypendystów starosta, jednocześnie wyrażając wielką radość z dużej liczby wyróżnionych. Powiatowe władze na uczniach oszczędzać absolutnie nie zamierzają i każdego roku przyznają stypendia najlepszym wśród nich.

Tym razem, prym wśród nagrodzonych za wybitne wyniki w nauce wiedli uczniowie sochaczewskiego ZSO. Aż 28 stypendystów ma Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Wśród ich młodszych kolegów i koleżanek z Gimnazjum jest 13 stypendystów.

17 stypendiów trafiło do uczniów ZS im. Jarosława Iwaszkiewicza – 12 w technikum, 4 w liceum ogólnokształcącym i 1 w zasadniczej szkole zawodowej.

Natomiast jeśli chodzi o ZS CKP za wybitne wyniki w nauce wręczono tu 7 stypendiów – 4 w technikum, 1 w liceum i 2 w zasadniczej szkole zawodowej. Po jednym stypendium za wybitne wyniki w nauce otrzymali uczniowie technikum w ZS RCKU oraz w ZS Teresin.

Z kolei, wśród nagrodzonych za bardzo dobre wyniki w nauce były – 2 uczennice ZS RCKU, uczeń szkoły podstawowej w ZS w Erminowie i uczennica z Gimnazjum w MOW w Załuskowie.

Komisja stypendialna przyznała także 10 stypendiów za wybitne osiągnięcia w sporcie i w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Otrzymali je uczniowie: ZSO (4), ZS CKP (3) i ZS RCKU (3).

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz ich nauczycielom.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie