Starty Aktywnych

0
72

Niedzielne starty na AWF

24 czerwca 2018 roku zawodniczki KM Aktywni Sochaczew ponownie wystartowały w zawodach lekkoatletycznych odbywających się na obiektach AWF Warszawa. Tym razem na wyniki pracowały  trzy dziewczyny. Justyna Karczewska, Martyna Orlińska i Weronika Lewandowska.

Z całej trójki najbardziej wartościowy wynik osiągnęła Weronika Lewandowska w biegu na 800 metrów. Linię mety przekroczyła jako 12 z wynikiem 2.35.61. Rezultat ten dał jej 5 klasę sportową. Wkrótce powinna nastąpić znaczna poprawa tego wyniku, jest bowiem ogromny zapas we właściwym rozłożeniu sił na dystansie. Dobry występ w pchnięciu kulą odnotowała Martyna Orlińska. Pchając 3 kilogramowym sprzętem na odległość 8.34 o równy metr poprawiła swój rekord życiowy. Wynik ten dał Martynie miejsce w „wąskim finale” w którym zajęła 8 pozycję. Słabszy występ odnotowała jedyna nasza biegająca dziś sprinterka. Justyna Karczewska w deszczu, przy biegu pod wiatr (-1.2) w swojej serii dobiegła na piątym miejscu, z rezultatem 15.35. Niebawem kolejne starty, szanse na nowe rekordy życiowe. W połowie lipca Aktywne wyjeżdżają na obóz sportowy do Pucka.

 

 

Mistrzostwa Polski Masters 2018 oraz starty młodziczek

Dwa dni 30 czerwca i 1 lipca to Mistrzostwa Polski Masters w Toruniu. W zawodach oprócz mnie startowały poza konkursem dwie młode zawodniczki KM Aktywni Sochaczew Kinga Burzyńska i Weronika Lewandowska.

O własnych startach mogę powiedzieć tylko tyle że się odbyły. Brak konkretnej pracy treningowej spowodowanej po prostu potrzebą odpoczynku sprawił że wyniki znacznie odbiegały od tych z lat poprzednich. Wystartowałem w sprintach na 100 i 200 metrów. W pierwszym biegu na 100 metrów byłem 10 z wynikiem 12.89. Bieg na 200 metrów to rezultat 25.53 i pozycja 8. Fajnie pobiegły (choć lekko przeziębione) Kinga Burzyńska na 100 metrów i Weronika Lewandowska – 800 metrów. Dziewczyny potwierdziły wynikami swoją dobrą formę, którą szlifować będziemy już wkrótce na obozie sportowym w Pucku. Kinga 100 metrów pokonała w 13.86 sek. Weronika dystans 800 metrów przebiegła w 2.35.97.

Kolejne starty po obozie.

Sam start tylko mi udowodnił że muszę po prostu odpocząć i zamierzam robić to czynnie startując w konkurencjach w jakich jeszcze mnie nie widzieliście 🙂 – ale o tym poczytacie wkrótce. Wynik jest ważny ale grunt to zabawa.

Emanuel Zimny