Starty zawodników UKS Filipides Teresin

0
47

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które 8 września odbyły się w Ciechanowie. W zawodach wystartowała dziewiątka zawodników UKS Filipides Teresin. Jedyny medal dla teresińskiego klubu zdobył Damian Pietruszewski, który startował w chodzie sportowym na 5 km. Pozostali zawodnicy również zaliczą zawody do udanych w większości ustanawiając rekordy życiowe:

Natalia Glińska – chód sportowy 3 km PB (6 m)

Norbert Bajurski – oszczep 32.33 PB (6 m)

Sztafeta 4×100 m (Liwia Dąbrowska, Patrycja Walasik, Martyna Burdzińska, Natalia Glińska) – 54.57 (7 m)

Kamil Orlikowski – oszczep 28.87 (8 m)

Kamil Orlikowski – 600m 1:33.58 PB (9 m)

Inga Andryszczyk – oszczep 21.67 PB (10 m)

Inga Andryszczyk – dysk 23.42 PB (15 m)

Daria Dziedzic – 2000 m

Martyna Burdzińska – w dal 3.76 m (34 m)

 

8. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

Z całą pewnością 8. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego Tomasz Mikulski – UKS Filipides Teresin może zaliczyć do udanych. Mimo, że bieg na dystansie 21.97,5 km nie należał tego dnia do łatwych (z uwagi na ogromny upał) to udało się Tomkowi zająć 10 miejsce OPEN i 1 miejsce w kategorii Powiatu Warszawskiego-Zachodniego :).

 

Lena Suchowolak druga na Nestle Cup – 2018

W dniach 12-13 września w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie gościło blisko sześciuset młodych sportowców z całej Polski, aby rywalizować w Finale Nestle Cup. Województwo Mazowieckie reprezentowały dwie zawodniczki UKS Filipides Teresin: Lena Suchowolak oraz Ada Bany. Obie świetnie wykonały swoją pracę 🙂 Lenka startowała na 600 m zdobywając drugie miejsce oraz ustanawiając swój nowy rekord życiowy, który teraz wynosi 1:40.06 :)) Pierwsze miejsce wywalczyła Nikola Nagięć z TS Wieliczanka Wieliczka a trzecie Kornelia Butryn z KKS Victoria Stalowa Wola. Obie z Adą wystartowały w sztafecie 8×200 m. Sztafeta Ady wygrała klasyfikację wojewódzką natomiast Lenki była druga.

 

Skacz jak mistrz paraolimpijski!!! wyniki

Fantastyczna zabawa i cudowna atmosfera towarzyszyła uczestnikom imprezy sportowej „Skacz jak mistrz paraolimpijski”. To impreza lekkoatletyczna, która odbyła się w minioną sobotę w Teresinie. Ponad setka dzieci rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych: U12 i U14 i w trzech konkurencjach: skok wzwyż, 300 i 600 m. Gośćmi specjalnymi byli: Maciej Lepiato oraz Łukasz Mamczarz High Jump T42-63. Dwaj niesamowici skoczkowie wzwyż. Maciek to aktualny Mistrz Paraolimpijski z Rio de Janeiro a Łukasz to brązowy medalista z Londynu. Organizatorem zawodów był UKS Filipides Teresin oraz GOSiR w Teresinie. Patronat honorowy nad imprezą objął Polski Komitet Paraolimpijski. Zawody wspierali: Gmina Teresin oraz Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Teresińskiego Ośrodka Kultury i Pani Malinowskiej–Kowalczyk rzecznik Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.