Stypendia starosty przyznane

0
133

Niespełna 40 uczniów ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat sochaczewski otrzymało za I semestr roku szkolnego 2017/2018 stypendia starosty. To finansowe wyróżnienia przyznano młodzieży za bardzo dobre i wybitne wyniki w nauce.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, obradowała 26 lutego br. w Starostwie. Po rozpatrzeniu wniosków, postanowiono przyznać stypendia 37 uczniom z sześciu szkół, tj.: Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza oraz Zespołu Szkół w Teresinie i Zespołu Szkół w Erminowie.

Najwięcej, bo 13 stypendiów trafiło do uczniów Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza. Tu najwyższa średnia wynosiła 5,10 i należy do uczennicy zasadniczej szkoły zawodowej. O jedno stypendium mniej, bo 12 trafiło do Zespołu Szkół Ogólnokształcących – 4 do gimnazjalistów i 8 do licealistów. Wśród gimnazjalistów najwyższa średnia wynosiła 5,34, zaś wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych – 5,14 (LO w ZSO).

W ZS CKP i ZS RCKU stypendia otrzymało po 5 uczniów (najwyższa średnia 5,14 w ZS CKP, w ZS RCKU – 5,00). Po jednym stypendium otrzymali uczniowie ZS w Teresinie (średnia 4,85) i ZS w Erminowie (4,64).

Wręczający stypendia uczniom ZS CKP Tadeusz Głuchowski, wicestarosta podkreślał, że Zarząd Powiatu z zadowoleniem przyznaje wyróżnienia uczniom, które niewątpliwie stanowią pewną nagrodę za tak wysokie wyniki, ale motywację do nauki. Wyraził też nadzieję, by stypendystów sukcesywnie przybywało z każdym kolejnym semestrem szkolnym.

Przypomnijmy. Stypendia starosty przyznawane są najzdolniejszej młodzieży za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce a także za wybitne osiągnięcia sportowe i w nauce. Kwota wypłacanej miesięcznie nagrody wynosi dla każdego ucznia 170 zł.

Z dumą patrzymy na osiągnięcia naszej młodzieży, ich sukcesy w nauce. Z wielkim zadowoleniem możemy stwierdzić, że mamy nie tylko świetnych uczniów, ale też wspaniałych nauczycieli, dobrych rodziców, którzy mądrą współpracą motywują dzieci do wytężonej pracy – komentowała przyznane stypendia Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie