Stypendium premiera dla 80-tki

0
18

11975

W warszawskim Domu Technika zostały wręczone stypendia prezesa Rady Ministrów. Z rąk mazowieckiego kuratora oświaty stypendia otrzymało dwoje uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie z dwóch typów szkół: liceum i technikum.

Zuzanna Zajączkowska uczennica klasy II b LO ze średnią 5,11 i wzorowym zachowaniem jest laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Zdobyła I miejsce w konkursie o historii jednostki wojskowej w Bielicach 3.Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Fascynuje się historią. Zamierza
w przyszłości studiować prawo. Jest też pasjonatką sportu. Ma na swoim koncie także osiągnięcia sportowe w biegach długodystansowych. Zdobyła I miejsce w Biegu Papieskim.

Hubert Adamczyk uczeń klasy IV b Technikum budowlanego ze średnią 5,23 i wzorowym zachowaniem jest laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Warszawie. Ma plany związane z budownictwem na Politechnice Warszawskiej. Budownictwo to nie tylko jego przyszły zawód, ale także pasja.

Gratulujemy stypendystom, ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów. Cieszymy się z faktu corocznego wręczania tak wysokich nagród dla naszej szkoły.

Maria Kowalska

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie