Sukces Iwaszkiewicza w powiatowym konkursie

Co warto przeczytać? Zwyciężczynie konkursu proponują…..

Katarzyna Majorek – uczennica klasy trzeciej technikum w Iwaszkiewiczu już po raz trzeci została laureatką XVIII Powiatowego Konkursu „Tę książkę warto przeczytać”. W tegorocznej edycji zdobyła pierwsze miejsce, podobnie, jak w poprzednim roku. Tym razem przekonała jury, że warto przeczytać książkę Agaty Polte pod tytułem „Na przekór”.

Wśród zwycięzców konkursu są jeszcze dwie uczennice naszej szkoły: Barbara Pawłowska z klasy pierwszej liceum oraz Wiktoria Dąbrowska z klasy drugiej technikum. Obie zdobyły ex aequo trzecie miejsce. Barbara Pawłowska zachęcała do przeczytania książki „Trzy kroki od siebie”, którą napisali: Mikki Daughtry, Rachael Lippincott oraz Tobias Laconis, natomiast Wiktoria Dąbrowska zaprezentowała książkę „Potęga podświadomości” Joseph’a Murphy’ego.

W tym roku konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmiku-prezentacji wybranej książki i przesłaniu go do organizatora, którym jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Filia w Sochaczewie. Celem konkursu jest promowanie książek i mody na czytanie wśród uczniów.

Opiekunami uczniów były panie: E. Sobczyńska i R. Gasik. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.