Suzuki Vitara vs Ford Mondeo

13 września, o godzinie 9:41, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 81 kilometrze drogi krajowej nr 50 w Żdżarowie (gmina Sochaczew). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Suzuki Vitara oraz Forda Mondeo. Pierwszy z pojazdów leżał poza jezdnią na lewym boku, oparty o słup oświetleniowy. Wewnątrz pojazdu pozostawał kierujący, który uskarżał się na ból kręgosłupa. Drugim samochodem podróżowały trzy osoby, które wysiadły o własnych siłach i nie odniosły obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do kierującego Suzuki, a następnie ewakuacji mężczyzny na noszach typu deska. Poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 5 strażaków OSP zakończono o godzinie 10:56.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek

.