Święta uchwycone w fotografii

0
49

45 uczniów z 11 szkół, 180 fotografii przesłanych na konkursu – takim ogromnym zainteresowaniem w tym roku cieszyła się V jubileuszowa edycja konkursu fotograficznego „Boże Narodzeniem w Twoim obiektywie” organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, przy wsparciu Powiatowego Zespołu Edukacji i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

 Przesłano 98 zdjęć w wersji elektronicznej oraz 82 w wersji papierowej, z czego większość, bo aż 146 prac nadesłali gimnazjaliści. Liczebnie prym w tym konkursie wiedzie od lat Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie, organizatorzy bowiem otrzymali fotografie aż od 17 uczniów.

Konkurs zakładał 4 kategorie a każdy uczeń mógł dostarczyć maksymalnie 5 zdjęć. Można było dostarczyć zdjęcia w formie wydrukowanej lub dostarczyć emailem.

W tym roku obowiązywały następujące kategorie: „Boże Narodzenie w mojej rodzinie”; „Wyjątkowość świąt w mojej okolicy, lub w miejscu spędzania świąt (iluminacje domów, regionalne tradycje, choinki, szopki bożonarodzeniowe); „Różne oblicza Świętego Mikołaja” oraz nowa – „Klimat świąt w mojej szkole”.

Komisja w składzie: Tomasz Ertman, Jakub Wasilewski i Anna Syperek, zebrała się w piątek, 27 stycznia. Nagrodzono kilkanaście osób.

Nagrody za pierwsze miejsca dla gimnazjów ufundowała dyrektor Julia Jakubowska

Natomiast nagrody za drugie miejsca oraz dla szkół ponadgimnazjalnych ufundowało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Ogłoszenie wyników miało miejsce 10 lutego w świetlicy ZS CKP. Konkurs poprowadziła Ewa Chaber, pomysłodawczyni konkursu a nagrody wręczali – Tadeusz Głuchowski, wicestarosta, Urszula Opasiak, dyrektor PZE i Julia Jakubowska, dyrektor ZS CKP. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym słuchawki i książki podróżnicze a wszyscy indywidualne i niepowtarzalne kubki fotografa.

 

Wyniki konkursu

gimnazja

Wyjątkowość świąt w mojej okolicy

  1. Anna Mierzwińska – Gim. nr 3 Sochaczew
  2. Emilia Więckowska – Gim. nr 3 Sochaczew

Wyróżnienie: Augustyn Koperski – Gim. nr 1 Sochaczew

 

Różne oblicza św. Mikołaja

  1. Sebastian Wiśniewski – Gim. Kąty
  2. Agata Szymańska – Gim. Wymysłów

Wyróżnienie: Klaudia Wesołowska – Gim. Wymysłów

 

Klimat świąt w mojej szkole

  1. Kacper Zygmunciak – ZS Erminów

 

Szkoły ponadgimnazjalne

Boże Narodzenie w mojej rodzinie

  1. Weronika Żakowska – LO w ZSO Sochaczew
  2. Aleksandra Wójcicka – ZS CKP Sochaczew

 

Wyjątkowość świąt w mojej okolicy

  1. Agata Znajdek – ZS CKP Sochaczew

 

Różne oblicza św. Mikołaja

  1. Małgorzata Olender – ZS CKP Sochaczew

Poza kategorią przyznano również nagrody organizatora za pojedyncze zdjęcia dla: Bartłomieja Janowskiego z Gim. nr 3 w Sochaczewie, Wiktorii Krzywińskiej z Gim. nr 1 w Sochaczewie oraz Wanessy Sikory z Gim. nr 1 w Sochaczewie i Dawida Biszczana z Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie.

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.