Święta w obiektywie, czyli finał konkursu fotograficznego

0
25

Choć po świętach Bożego Narodzenia pozostały wspomnienia, to z pewnością wielu z nas uwieczniło na zdjęciach chwile spędzone z rodzinnym gronie, fotografując też wyjątkowość świąt w swojej okolicy. Ci, którzy tak właśnie zrobili i dodatkowo wysłali swe zdjęcia na konkurs fotograficzny, mogli liczyć na nagrody.

 

Już po raz czwarty Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Zespołem Edukacji, Kultury i Sportu zorganizowały konkurs fotograficzny „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”. Jego rozstrzygniecie miało miejsce w piątek, 29 stycznia w świetlicy szkolnej ZS CKP.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Należało tylko wysłać maksymalnie 5 zdjęć związanych tematycznie z jednym z trzech podanych kategorii tematycznych.

W IV edycji udział wzięli licznie uczniowie z Gimnazjum Nr 1 i 3 w Sochaczewie, Gimnazjum w Wymysłowie, Zespołu Szkół w Erminowie oraz Gimnazjum w Iłowie, Zespołu Szkół w Kątach a także LO im. F. Chopina w Sochaczewie i ZS CKP.

Komisja w składzie: Anna Syperek (Starostwo Powiatowe – PZEKiS), Jakub Wasilewski – fotografik i Tomasz Ertman – fotografik (ZS CKP) po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Kategoria: „Boże Narodzenie w mojej rodzinie”

  1. Klaudia Wesołowska, Gimnazjum w Wymysłowie

Wyróżnienie: Agata Szymańska, Gimnazjum w Wymysłowie

Wyróżnienie: Wiktoria Falkowska, Gimnazjum Nr 3 Sochaczew

 

Kategoria: „Wyjątkowość Świąt w mojej okolicy”

  1. Julia Więckowska, Gimnazjum Nr 3 Sochaczew

Wyróżnienie: Daria Łada, Gimnazjum Nr 1 Sochaczew

Wyróżnienie: Anna Mrożewska, Gimnazjum Nr 1 Sochaczew

 

Kategoria: „Różne oblicza św. Mikołaja”

  1. Karolina Jasińska, ZS w Erminowie

Wyróżnienie: Aleksandra Kwiatkowska, Gimnazjum w Wymysłowie

Wyróżnienie: Agata Mikulska, Gimnazjum w Wymysłowie

 

Nagroda specjalna dyrektora szkoły ZS CKP: Bartek Janowski, Gimnazjum Nr 3 Sochaczew

 

Nagrody wręczała Julia Jakubowska, dyrektor szkoły, gratulując wszystkim wykonanych zdjęć i uchwycenia w obiektywie ciekawych miejsc i wyjątkowych świątecznych świąt oraz Ewa Osińska, odpowiedzialna z ramienia szkoły za przebieg konkursu.

A tymczasem przypominamy wszystkim uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o trwającej kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna” – na zdjęcia we wskazanych czterech kategoriach (ciekawe krajobrazy i zjawiska przyrodnicze powiatu sochaczewskiego, sport w powiecie sochaczewskim, portrety, infrastruktura publiczna w powiecie sochaczewskim) należy dostarczyć do 13 maja br. na adres Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie