Święto Babć i Dziadków w DDPS

0
36

W Dzień Babci, 21 stycznia, z wizytą do Dziennego Domu Pomocy Społecznej przyjechały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4, by zadedykować wszystkim obecnym babciom i dziadkom piękne widowisko taneczne.

W świetlicy DDPS pojawili się również przedstawiciele władz miasta, zastępca burmistrza Marek Fergiński i zastępca przewodniczącego rady Edward Stasiak. Zaproszenie przyjęli również naczelnicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta, jak również przedstawiciele władz i członkowie organizacji i stowarzyszeń pracujących z seniorami.

Gości przywitała dyrektor DDPS Teresa Michałowska. Podkreśliła niezwykle wdzięczną i ważną rolę dziadków w rodzinach i społeczeństwie. Wiceburmistrz Fergiński przyznał, że sam już zaczyna czuć się gotowy do roli dziadka, a także podzielił się ciepłymi wspomnieniami o swojej babci. Życzył dziadkom i babciom zdrowia, energii i masy miłości od ich wnucząt.

Edward Stasiak z kolei podzielił się ze zgromadzonymi wspomnieniami o swoim dziadku. Życzył zgromadzonym wielu lat życia, tak by mogli się nacieszyć nie tylko wnukami i prawnukami, ale też praprawnukami.

W części artystycznej spotkania zaprezentowały się dzieci z grup „Motylki” i „Sówki” MP nr 4.  Nie zabrakło inscenizacji i układów tanecznych. Wielkie brawa świadczyły o docenieniu przez publiczność  umiejętności i pasji, z jakimi zaprezentowały się przedszkolaki.

Tradycją Domu jest, że pensjonariusze w czasie integracyjnych spotkań prezentują repertuar dla najmłodszych gości. Nie inaczej było tym razem. Akompaniament zapewnił nieoceniony przy takich okazjach Arkadiusz Mamcarz. Po międzypokoleniowej zabawie integracyjnej przedszkolaki musiały wracać do swojej placówki,  a babcie i dziadkowie oddali się tanecznym rytmom, spożywaniu słodkiego posiłku i rozmowom towarzyskim. (seb)

.