Święto Niepodległości w Iłowie

0
87

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej w dniu 10 listopada były gospodarzami obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości, która została uczczona akcentem patriotycznym  i wydarzeniem kulturalnym.

Uroczystość miała przebieg podobny, jak w latach ubiegłych. Odśpiewano hymn państwowy, a następnie uczestnicy wysłuchali modlitwy wygłoszonej przez proboszcza tutejszej parafii. Po niej nastąpił apel poległych, złożenie wiązanek kwiatów przez zgłoszone delegacje i wreszcie salwa honorowa.

Następnie uroczystość była kontynuowana na auli Jana Pawła II SP w Iłowie. Wystąpiły tu formacje wokalne z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. W tej części zaprezentowane zostały pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej w wykonaniu zespołów: BombleTeraz MyOkej oraz Iłowiacy.

Na koniec organizatorzy zostawili recital Moniki Węgiel z akompaniamentem pianisty Janusza Bogackiego. Artystka wykonała m.in.: piosenki przedwojenne, z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, Wojciecha Młynarskiego, z tekstami Agnieszki Osieckiej, a także mniej znanego bluesa.