Święto patrona szkoły gen. bryg. Franciszka Włada

0
33

20 września w naszej szkole obchodziliśmy święto  patrona  szkoły,  generała brygady Franciszka Włada. W tym dniu na pierwszych godzinach lekcyjnych nauczyciele  w swoich klasach przeprowadzili  rozmowy  i prelekcje. Ich głównym celem było przybliżenie zdarzeń z tragicznych dni Września 1939 roku i działań wojennych prowadzonych na terenach nad rzeką Bzurą. Duży nacisk położono na przybliżenie życiorysu  naszego patrona, jego bohaterskiej śmierci i zasług na polu bitwy. Poczet sztandarowy wraz z reprezentacją uczniów oddał hołd generałowi brygady Franciszkowi Władowi składając kwiaty i zapalając znicz pod obeliskiem upamiętniającym bohaterską śmierć. Na maszt wciągnięta została  biało- czerwona flaga. Minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim  żołnierzom poległym na polu bitwy.

Z okazji święta patrona został ogłoszony szkolny  konkurs plastyczny ph. „ Był taki wrzesień….1939 roku” . W konkursie wzięło udział 67 uczniów. Przyznano nagrody i wyróżnienia w kategorii klas I-IV i V-VIII. Dyplomy i upominki nagrodzonym uczniom wręczyła dyrektor szkoły Marzena Cichy.

Oto lista laureatów konkursu :

Klasy I-IV

Nagrody:    

Szymon Bielecki      kl.IV

Maria Ciura             kl.III

Filip Pasiński           kl. I

Wyróżnienia:

Karolina Stefaniak     kl.I

Adam Pakulski          kl.I

Amelia Brzezińska     kl.II

   Klasy V-VIII

Nagrody

Róża Rotbard               kl.V

Kajetan Buciarski         kl. V

Nikodem Wiśniewski     kl.VI

Wyróżnienia:

Wiktoria Chłystek       kl.VII

Kinga Gołdych           kl.VII

Sandra Zarzycka        kl.VII

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie ! Podziękowania kierujemy również w stronę nauczycieli – organizatorów konkursu, Agnieszki Pietrzak i Elżbiety Gołdych.

Opracowała: Jolanta Kujawa

.