Sylwester z Grupą VOX i laserami

0
47

Od lat miejskie sylwestry cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku stary rok pożegnamy na placu Kościuszki wraz z grupą VOX. Jej koncert rozpocznie się o godz. 22:50. Usłyszymy najbardziej znane przeboje zespołu, w tym „Bananowy song”, „Szczęśliwej drogi już czas”, „Masz w oczach nieba dwa”.

Co ważne, w tym roku, ze względu na aspekt ekologiczny oraz problem ze straszeniem zwierząt, nie będzie pokazu fajerwerków. Zastąpią je lasery – to nimi odliczać będziemy czas do północy, a po godzinie 0:00 odbędzie się dodatkowy pokaz laserów przestrzennych wzbogacony muzyką. Animacja imitować ma struny harfy.

Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy, wspólnego powitania Nowego Roku. Porządku i bezpieczeństwa gości pilnować będą pracownicy agencji ochrony oraz policjanci umundurowani i po cywilnemu.

 

Grupa Vox

Historia zespołu zaczęła się w 1978 w Lublinie, rok później wydał on swoja pierwszą płytę. Szybko wizytówką Voxu stal się utwór „Bananowy song”. Na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 r. zespół otrzymał za tę piosenkę I Nagrodę Dnia Płytowego i Nagrodę Publiczności. Kolejna płyta „Monte Carlo Is Great” sprzedała się w nakładzie ponad 400 tys. egzemplarzy. Vox wygrywał plebiscyty radiowe, telewizyjne i prasowe. Koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Członkiem Voxu był m. in. Ryszard Rynkowski. Obecny skład zespołu przedstawia się następująco: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota. W 2013 roku zespół otrzymał nagrodę „Ikona Festiwalu Opole”. W 2014 roku grupa Vox obchodziła jubileusz 35-lecia pracy na estradzie.

Tegoroczne spotkanie sylwestrowe na placu Kościuszki to nie tylko koncert uznanej grupy VOX (początek o 22.50), ale też wyjątkowe widowisko laserowe, który rozpocznie się tuż przed północą. Warto wybrać się na główny plac miasta, bo pokaz zostanie połączony z występem półfinalisty programu Mam Talent! W jego trakcie znajdziemy też lokalne akcenty.

Na półgodzinne show złoży się pokaz laserów przestrzennych trwający od ok. 23.55. Pierwszy element to wspólne odliczanie czasu do rozpoczęcia nowego roku. Druga część show nosi tytuł „Harfa laserowa i wirtuoz skrzypiec”. Harfa będzie prawdziwym instrumentem, a wirtuoz naprawdę na niej gra. Harfa posiada specjalny sensor, a muzyk grając w białych rękawiczkach, przecinając promień lasera poprzez sensor przekazuje sygnał do syntezatora dźwięków, który przez nagłośnienie wydaje odpowiedni dźwięk. W naszym mieście wystąpi Kamil Skicki, półfinalista 10 edycji show Mam Talent!

Pokaz zostanie synchronizowany z muzyką, uatrakcyjniony efektami ogniowymi (elementy Teatru Ognia, fireshow) oraz dymami podświetlanymi ledami. Będzie przygotowany specjalnie dla nas, stąd w jego trakcie zobaczymy kilka ciekawych akcentów lokalnych odnoszących się do miasta, jego historii, wybitnych postaci związanych z Sochaczewem.

W tym roku ratusz zrezygnował z fajerwerków na prośbę właścicieli psów, które źle znoszą nocne wystrzały. Lasery nie tylko są bardziej przyjazne dla naszych czworonożnych przyjaciół, stanowią większą atrakcję dla widzów, ale są też tańsze.

Zapraszamy na plac Kościuszki 31 grudnia od 22.50.