Syreny w zupie pomidorowej

2
320

W galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej oglądać można prace wykonane przez dzieci i młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. To wspólna inicjatywa placówki i „AaKuKu” Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Wystawa „Poznaj mój ciekawy świat” jest elementem obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Zgromadzone prace to prawdziwa feria barw, pomysłów i dziecięcej kreatywności, co podkreślały naczelnik Wydziału naczelnik  Kultury Turystyki i Promocji Joanna Niewiadomska-Kocik oraz dyrektor MBP Barbara Bronicz. Świadczą o tym chociażby tematy prac. Którymi są np. super bohaterowie, czterej pancerni czy tytułowe „syreny w zupie pomidorowej”. Warto zapoznać się z tym jak podopieczni „Akuku” postrzegają świat, tym bardziej, że, jak mówiła podczas otwarcia matka jednego z dzieci, spektrum autyzmu nie sprawia, że życie staje się trudniejsze czy łatwiejsze, jest po prostu inne. Obserwując wybory i zachowania swojej córki nauczyła się otwartości i akceptacji. Co więcej poznała wiele życzliwych osób, które w innym wypadku nie stanęłyby na jej drodze.

Na gości czekał słodki poczęstunek, niebieskie baloniki, a przede wszystkim możliwość poznania ciekawego świata autorek i autorów prac. Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy biblioteki do końca kwietnia, do czego serdecznie zachęcamy. (ap)

 

2 KOMENTARZE

Comments are closed.