Szansa Bzury na awans do IV ligi

0
34

Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję, która może otworzyć piłkarzom chodakowkiej Bzury możliwość awansu do IV ligi. Powalczą o niego cztery najlepsze drużyny Płockiej Ligi Okręgowej po rundzie jesiennej.

Jak czytamy w komunikacie MZPN: „Najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu. Terminy meczów to 10, 13 i 17 czerwca”.

Rywalami biało-zielonych będą drużyny Kasztelana Sierpc, Orła Goleszyn i Skry Drobin. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej, Bzurą zajęła czwarte miejsce w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej, ze stratą sześciu punktów do lidera – Orła Goleszyn. Chodakowski zespół musiałby zwyciężyć we wszystkich trzech spotkaniach, aby być pewnym awansu (pierwszy zespół uzyska bezpośredni awans; drugi prawdopodobnie powalczy w barażu z wicemistrzem Siedleckiej Ligi Okręgowej).

Jest jeszcze inny scenariusz. Może być tak, że drużyny Kasztelana i Orła pomimo wywalczenia awansu nie będą chciały zagrać w przyszłym sezonie w IV lidze, bowiem koszty uczestnictwa sportowego w tej klasie rozgrywkowej są znacznie wyższe niż w „okręgówce”. Wówczas Bzura może uzyskać bezpośredni awans nawet z trzeciego miejsca. W której lidze w przyszłym sezonie zagrają chodakowscy piłkarze? Dowiemy się tego w drugiej połowie czerwca. Jak informuje MZPN, runda jesienna sezonu 2020/21 ruszy już od 1 sierpnia.

Terminarz

10 czerwca, godz. 18:30 – Kasztelan Sierpc – Bzura Chodaków

13 czerwca, godz. 11:00 – Bzura Chodaków – Orzeł Goleszyn

17 czerwca, godz. 18:30 – Skra Drobin – Bzura Chodaków

Mała tabela

  1. Orzeł Goleszyn 34-19 29
  2. Kasztelan Sierpc 53-15 28
  3. Skra Drobin 43-36 24
  4. Bzura Chodaków 26-18 23

Wyniki meczów rundy jesiennej

Bzura Chodaków – Kasztelan Sierpc 3:2

Bzura Chodaków – Skra Drobin 2:3

Orzeł Goleszyn – Bzura Chodaków 1:1

Skra Drobin – Kasztelan Sierpc 4:6

Skra Drobin – Orzeł Goleszyn 2:3

Orzeł Goleszyn – Kasztelan Sierpc 1:0