Szczęśliwy finał poszukiwań w Puszczy Kampinoskiej

0
153

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 66-letniej mieszkanki powiatu sochaczewskiego, która zgubiła się w Puszczy Kampinoskiej podczas grzybobrania. Teraz kobieta podziękowała każdemu, kto bezinteresownie ruszył z pomocą.

W niedzielę wieczorem policjanci zostali powiadomieni, że 66-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego zgubiła się w lesie podczas grzybobrania. Początkowo rodzina szukała jej na własną rękę, ale po zmroku zwróciła się o pomoc do sochaczewskiej policji.

Ponieważ liczyła się każda minuta, szef sochaczewskich policjantów ogłosił alarm dla funkcjonariuszy. Do poszukiwań włączyli się strażacy państwowi, druhowie OSP i straż Kampinoskiego Parku Narodowego. Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem tropiącym. Po wielogodzinnych poszukiwaniach – na zmarzniętą, ale całą i zdrową 66-letnią mieszkankę powiatu, natrafił jeden z grzybiarzy i przekazał pod opiekę policji. Kobieta była już bezpieczna i mogła wrócić do domu.

W środę do sochaczewskiej komendy wpłynęło pismo od pani Ewy, która podziękowała za profesjonalizm, trud i wysiłek włożone w prowadzone poszukiwania. Kobieta w kilku zdaniach podziękowała nie tylko policjantom, ale wszystkim, którzy bezinteresownie brali udział w prowadzonej akcji poszukiwawczej.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik