Szkoła z tradycjami ceniąca nowoczesność

0
202

Wraz z 1 marca rozpoczyna się nabór do klas pierwszych i przedszkoli. Placówki rywalizują między sobą, kusząc bazą lokalową, wykształconą kadrą i dodatkowymi zajęciami. W piątek 23 lutego na Dzień Otwarty zaprosiła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych, pokazie origami, zajęciach małego badacza czy technika, mogły poszaleć w specjalnej sali zabaw. Znajduje się w niej basen z piłeczkami, duże klocki, przyrządy rozwijające sprawność manualną. W szkolnej bibliotece odbywały się zabawy z x-boxem, w sali gimnastycznej zajęcia sportowe. Przyszli uczniowie mogli wraz z rodzicami zwiedzić całą szkołę, porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami.

Nasze propozycje dostosowaliśmy do wieku uczestników, uwzględniając ich naturalną potrzebę ruchu i zabawy oraz ciekawość świata – mówi wicedyrektor SP3 Małgorzata Dobrzyńska. – Nie jest to zresztą pierwsza inicjatywa szkoły promująca jej działania. W grudniu zorganizowaliśmy otwarte zajęcia plastyczne, podczas których robiliśmy ozdoby bożonarodzeniowe. Ostatnio zaprosiliśmy przedszkolaki z przedszkola Świętych Aniołów Stróżów na zajęcia sportowe, a w planie mamy kolejne zaproszenia.

Czym jeszcze może się pochwalić szkoła? Małgorzata Dobrzyńska wylicza różnorodne koła zainteresowań, naukę pływania, zajęcia korekcyjne, logopedyczne, zajęcia taneczne. W szkole prężnie działa drużyna zuchowa „Leśne Bractwo”, koło młodych dziennikarzy, w ramach którego powstaje znana w mieście szkolna gazetka „Trójwieści”. „Trójka” propaguje zajęcia z ratownictwa przedmedycznego, ma także chór szkolny i wolontariat, a pomoc dzieciom i rodzicom oferują pedagog i psycholog szkolny.

Nasza szkoła posiada 25 oddziałów oraz całodzienny oddział przedszkolny, dzieci korzystają ze stołówki i świetlicy, z biblioteki z zapleczem multimedialnym, sali gimnastycznej, placu zabaw. Mamy nowe boisko, gabinet medyczny i świeżo wyremontowane sanitariaty na każdym piętrze, a szkoła jest monitorowana – dodaje dyrektor Krzysztof Werłaty i przypomina, że SP3 bardzo dobrze wypada w rankingach   międzyszkolnych. Sprawdzian na koniec szóstej klasy najlepiej zdawali właśnie uczniowie „Trójki”.

Szkoła Podstawowa nr 3 prawdopodobnie powstała w 1926 r. (historycy nie są zgodni co do tej daty). Jest więc jedną z najstarszych placówek edukacyjnych w Sochaczewie, co nie znaczy, że opiera się wyłącznie na tradycji. Ceni sobie nowoczesne metody i pomoce dydaktyczne (np. tablice interaktywne), uczestniczy w wielu ogólnopolskich programach i projektach, z których można otrzymać fundusze unijne lub pomoce naukowe.

Na zakończenie spotkania jego mali uczestnicy otrzymali znaczki z napisem „Będę uczniem SP3”, a rodzice folderki reklamujące działania szkoły.

Jolanta Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl