Szkolne obchody rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

0
130

Kolejne, szkolne obchody rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA już za nami.

W ramach obchodów rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły przystąpili do współzawodnictwa w konkursie recytatorskim polskiej poezji patriotycznej pt. „Polska – Moja Ojczyzna”. W finale konkursu wystąpiło 13 uczniów z klas 0 – VII wyłonionych podczas eliminacji klasowych. W środę 9 maja przed komisją konkursową w składzie: Joanna Cechmistrz, Wioletta Pakulska, Magdalena Matusiak, Marek Kujawa i uczniami naszej szkoły recytatorzy wygłosili wybrane przez siebie wiersze. Wszyscy finaliści zaprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi. Komisja nagrodziła 3 najlepszych recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych:

w kategorii klasy 0 – III

I miejsce – Amelia Biernat (kl. II), wiersz pt. ”Ziemia rodzinna”

II miejsce – Maja Jeznach (kl. 0), wiersz pt. ”Kim jesteś?”

III miejsce – Klaudia Janiak (kl. III), wiersz pt. ”Ojczyzna”

w kategorii klasy IV – VII

I miejsce – Igor Mijas (kl. VI), wiersz pt. ”Tu wszędzie Polska”

II miejsce – Julia Brzezińska (kl. VII), wiersz pt. ”Gawęda o miłości ziemi ojczystej”

III miejsce – Błażej Słowiński (kl. IV), wiersz pt. ”Ojczyzna”

Wręczenie dyplomów i nagród, książek ufundowanych przez Radę Rodziców, laureatom konkursu uświetnił występ uczennic z klasy siódmej. W montażu słowno-muzycznym „Witaj majowa jutrzenko” przywołano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja, podkreślono  rolę i znaczenie słów: Ojczyzna i Patriotyzm.

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu i uroczystości zajęli się uczniowie klasy siódmej oraz nauczyciele: Elżbieta Gołdych i Magdalena Matusiak.