Szkolny Turniej Siatkówki Zespołów Mieszanych w Iwaszkiewiczu

0
51

Po raz kolejny w naszej szkole, a dzięki gościnności Hali MOSiR Chodaków, rozegrany został turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Im. J. Iwaszkiewicza w którym rywalizowało 14 zespołów klasowych. Zasadą w naszym turnieju, jest skład mieszany czyli złożony zarówno z chłopaków, jak i dziewczyn. Rywalizacja turniejowa, jak zawsze była zacięta, ale równocześnie z poszanowaniem zasad Fair Play i pełna dobrej zabawy. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym z rozstawieniem na roczniki w pierwszej rundzie, aby rywalizacja była bardziej sprawiedliwa dla klas młodszych.

Nagrodami w turnieju były medale dla trzech pierwszych zespołów oraz dyplomy i medale indywidualne dla wyróżniających się uczestników gry, jak również słodkie zestawy dla czterech pierwszych klas. Nagrody zostały ufundowane przez szkołę i wręczone przez  dyrektor Hannę Bonecką. Dodatkową atrakcją dla zwycięzcy turnieju klasy drugiej służb mundurowych , był towarzyski pojedynek z nauczycielami w którym nauczyciele okazali się lepsi, wygrywając 2:1 w setach. Skład nauczycieli tworzyli: Dorota Marcinkowska, Agnieszka Mućka, Natalia Krysiak oraz Artur Biszczan, Paweł Fidos, Emanuel Zimny i Maciej Cichocki. Turniej sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Arkadiusz Cybulski, Maciej Cichocki oraz Emanuel Zimny, a nad wszystkim czuwał Artur Biszczan.

Zwycięski zespół klasy mundurowej zagrał w składzie: Kacper Chaber, Maurycy Kostrzewski, Kamil Sierota, Dawid Włodarczyk, Zuzia Wlazło, Julia Gutowska, Weronika Dzionek, Paweł Księżak i Paweł Piórkowski.

Ponadto nagrody indywidualne otrzymali:
MVP Turnieju – Kacper Chaber z klasy 2bL
Najbardziej wyróżniająca się zawodniczka – Weronika Wilczek klasa 1rd G
Najbardziej wyróżniający się zawodnik – Jakub Latoch klasa 1rd G

A. Biszczan

.