Szkoły w Los Angeles i 30 000 pracowników osiągają wstępne porozumienie po strajku

Pan. Arias powiedział, że pensje jego członków wzrosną o 15 procent po zatwierdzeniu. styczeń Po 1 roku ich pensje będą o około 30 procent wyższe niż we wtorek, kiedy rozpoczął się strajk.

„Ma potencjał do zmian” – powiedział w piątkowym wywiadzie. „Chcemy, aby była to iskra do ponownego przemyślenia naszych szkół i wartości związanych z edukacją. Kiedy 65 000 pracowników edukacji mówi rodzicom, że muszą to zrobić, aby poprawić sytuację, to jest potężne.

Pracownicy SEIU argumentowali, że reprezentują 40 procent siły roboczej okręgu szkolnego, ale mniej niż 10 procent jego budżetu. Umowa może jednak stanowić poważne wyzwanie finansowe dla dystryktu, ponieważ gdy jeden z wielu związków zawodowych negocjuje korzystne warunki, reszta zwykle ich żąda. Nauczyciele, na przykład, odpowiadają za lwią część wynagrodzeń okręgowych i powszechnie oczekuje się, że będą brać pod uwagę kontrakt SEIU w swoich negocjacjach kontraktowych. Nauczyciele solidaryzowali się z pracownikami SEIU i odmawiali przekraczania linii pikiet.

Zarówno okręg szkolny, jak i związek przyznały burmistrzowi Bassowi, który objął urząd w grudniu, pomoc w zawarciu umowy.

„Nawet gdy sprawy zaczęły się psuć, był absolutnie niesamowity w nakłanianiu wszystkich do rozmowy” — powiedział przewodniczący rady szkolnej Jackie Goldberg. Powiedział, że negocjacje były ułatwione z pomocą mediatora.

Burmistrz Bass powiedział w wywiadzie udzielonym w piątek wieczorem, że prowadził nieformalne rozmowy z przywódcami okręgów i związków zawodowych przez „dwa tygodnie” przed rozpoczęciem strajku, „ale trzymaliśmy to w tajemnicy”.

Była członkini Kongresu, p. Bass od dawna znany jest ze swojej zdolności do łagodzenia różnic poprzez ciche rozmowy z tylnym kanałem, szczególnie wśród innych Demokratów. Wybrany przy wsparciu SEIU, był urodzonym mediatorem, mimo że burmistrzowie Los Angeles nie mają zbyt dużej władzy nad szkołami poza amboną tyranów.

READ  Orły vs. Prognoza 49ers, kursy, spread, czas rozpoczęcia: 16-6 typów w oparciu o model gry 2023 NFC Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *