Szósty policjant z Memphis zawieszony za śmierć Dyera Nicholsa

MEMPHIS – Departament Policji w Memphis potwierdził w poniedziałek, że szósty funkcjonariusz został zwolniony w związku z incydentem. Śmierć Dyera Mikołaja.

Na początku tego miesiąca, pięciu funkcjonariuszy zostało zwolnionych przez departament po tym, jak zostali umieszczeni na urlopie W zeszłym tygodniu został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia Pan. O śmierci Mikołaja. Szósty funkcjonariusz, Preston Hemphill, został umieszczony na urlopie administracyjnym; Nie wiadomo dokładnie, jaką rolę odegrał w spotkaniu.

W tym samym dniu, w którym zawieszono innych urzędników, p. Rzeczniczka departamentu potwierdziła w poniedziałek, że Hemphill został wysłany na urlop.

styczeń 7 Tej nocy policjanci zatrzymali p. Po kopnięciu Nicholsa w głowę, spryskaniu go gazem pieprzowym i odciągnięciu, wielokrotnie bili go pałkami. Nie wykazywał żadnych oznak walki Na filmach z incydentu opublikowanych w piątek. Pan. Nichols, 29-letni czarnoskóry mężczyzna, zmarł w szpitalu trzy dni po spotkaniu.

Adwokat funkcjonariusza Hemphill, Lee Gerald, powiedział w oświadczeniu, że jeden z czterech filmów ze spotkania opublikowanych przez miasto w piątek, nazwany Video 1, pokazuje ciało funkcjonariusza Hemphill z kamery.

„Nigdy nie było go na drugim miejscu zdarzenia”, gdzie funkcjonariusze powiedzieli Mr. Mikołaj został złapany po krótkim pościgu i dotkliwie pobity, p. Gerald powiedział o funkcjonariuszu Hemphill. Dodał, że jego klient „współpracuje z władzami w tym śledztwie”.

To jest rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

READ  Sąd Najwyższy rozpatruje argumenty dotyczące programu rezygnacji z pożyczek studenckich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *