„Sztafetowy Bieg pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”

0
37

Prawie sześć lat temu zmarł Sylwester Rozdżestwieński – lekkoatleta, tenisista, nauczyciel, dyrektor szkoły, ale przede wszystkim wspaniały dziennikarz i komentator sportowych wydarzeń. Wielokrotnie mieliśmy zaszczyt gościć Pana Sylwestra w naszej szkole. Przez 15 lat komentował zawody w biegach przełajowych szczebla powiatowego, międzypowiatowego i wojewódzkiego rozgrywane w Kamionie.

Aby uczcić Jego pamięć, co roku w listopadzie Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Gmina w Młodzieszynie i Gmina w Iłowie organizują „Sztafetowy Bieg pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”. Honorowy start odbywa się na stadionie w Sochaczewie, po czym uczestnicy przewożeni są do Żukowa, gdzie spod szkoły, której przez wiele lat był dyrektorem, ruszają i biegną do Iłowa, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz na Jego grobie.

Pragniemy, by pamięć o tym wspaniałym Człowieku nie zaginęła. Dlatego nasi uczniowie brali udział w Biegu dzielnie walcząc ze zmęczeniem pokonując około dwudziestokilometrowy dystans. Dziękujemy im za ten wysiłek i mamy nadzieję, że staną na starcie w przyszłym roku.

Uczniowie biorący udział w „VI Sztafetowym Biegu pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”: Zuzia Cieślak, Julka Piotrowska, Kamil Popławski, Jakub Drzewiecki, Dawid Cieślak, Jakub Staniszewski, Przemek Skumiał, Kacper Urbaniak, Karol Kołecki, Mateusz Witkowski. Oprócz uczniów szkołę reprezentował Bogusław Ksyna – uczestnik i zwycięzca wielu biegów maratońskich.