Szybkie zatrzymanie po rozboju

0
201
SONY DSC

Czworo mieszkańców Sochaczewa zostało zatrzymanych przez policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, w 15 minut po rozboju z użyciem metalowej rurki i jak się później okazało, atrapy broni. Trzech mężczyzn w wieku od 30 do 61 lat oraz 58-letnia kobieta odpowiedzą teraz za przestępstwo rozbójnicze.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny sochaczewskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju. Z przekazanych informacji wynikało, że trzej mężczyźni i kobieta weszli do niezamkniętego mieszkania, w którym spały trzy osoby. Następnie grożąc metalową rurką i użyciem broni, zażądali wydania pieniędzy. Gdy osiągnęli swój cel, uciekli z mieszkania.

Kilka minut po zdarzeniu na miejsce przyjechali policjanci prewencji. Dzięki dokładnemu opisowi sprawców i bardzo dobremu rozpoznaniu mundurowych oraz ich szybkiemu działaniu, cała grupa została zatrzymana już w niespełna 15 minut po zdarzeniu. W miejscu zamieszkania sprawców znaleziono atrapę broni, metalową rurkę oraz pieniądze pochodzące z rozboju.

Wszyscy, czterech mężczyzn i kobieta zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych aresztach. W chwili zdarzenia wszyscy byli pod wpływem alkoholu. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie przedstawiono im zarzut dokonania rozboju. Wobec sprawców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.