Talenty w Kątach

0
40

We wtorek, 16 czerwca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dwóch ważnych konkursów: konkursu dziennikarskiego „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji” oraz konkursu fotograficznego „Moja mała ojczyzna”. Wszechstronnie uzdolnieni uczniowie Zespołu Szkół w Kątach odnieśli sukcesy w obu wymienionych konkursach.

 

Szóstoklasiści, Magdalena Orzeszek i Sebastian Wiśniewski zostali laureatami konkursu dziennikarskiego. Zarówno artykuł Magdy- „Wehikułem czasu w przeszłość, czyli…kilka słów o pisaniu pamiętnika”, jak i tekst Sebastiana -”Felinoterapia, czyli…terapeuta w futrze”” zostały docenione przez jury i otrzymały wyróżnienie.

Była to już XII edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową w Budkach Piaseckich i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Sukcesów gratulował zwycięzcom wicestarosta sochaczewski, pan Tadeusz Głuchowski. Choć konkurencja była bardzo dużą prace naszych uczniów zamieszczone na łamach szkolnej gazetki KOPERNICZEK skutecznie przykuły uwagę komisji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy też do przeczytania wyróżnionych artykułów!

To jednak nie koniec sukcesów! Dwie nasze gimnazjalistki 16 czerwca odbierały nagrody za swój talent fotograficzny. W X edycji konkursu fotograficznego „Moja mała ojczyzna” pierwsze miejsce  w kategorii „Sport w powiecie sochaczewskim” zajęła Marta Burzyńska, zaś III miejsce w kategorii „Ciekawe krajobrazy i zjawiska przyrodnicze powiatu sochaczewskiego” oraz wyróżnienie w kategorii „Sport w powiecie sochaczewskim” zdobyła Adrianna Papierowska. Komisja miała trudny wybór, ponieważ nadesłano aż 155 zdjęć, a ich poziom był wysoki i wyrównany. Okazało się jednak, że nasze uczennicy potrafiły zaskoczyć jury tematem zdjęć, pomysłowością ujęcia, bystrym okiem i wrażliwością czego serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do podziwiania zwycięskich zdjęć!

 

Dziękujemy uczniom- uczestnikom wymienionych konkursów- za wysiłek i zaangażowanie.

Małgorzata Haczykowska i Ewa Osińska

 

Zespół Szkół w Kątach