Targi Pracy odbyły się w Sochaczewie

0
103

Choć bezrobocie w powiecie sochaczewskim od dłuższego czasu jest niskie i utrzymuje się na poziomie ok 6%, nie brakowało zainteresowanych Targami Pracy. Zorganizował je Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie w czwartek, 25 kwietnia w godz. 10.00 – 13.00 w sali balowej Hotelu „Chopin”.

Osoby bezrobotne a także planujące zmienić miejsce zatrudnienia i pracodawcy mieli możliwość osobistego kontaktu oraz zapoznania się z sytuacją na lokalnym rynku pracy. Targi to propozycja dla osób poszukujących zajęcia, ale także dla młodych ludzi kończących naukę i chcących przekonać się, jak wygląda rynek pracy oraz jakie wykształcenie gwarantuje znalezienie zatrudnienia. Pracodawcy natomiast mogą promować swoje firmy. Na tegorocznych Targach swoje stoiska wystawiło ok 20 przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji rynku pracy m.in. Greiner Packaging Sp. Z O.O, Fast Service, Grupa Aljeka, MFO S.A, MS JOBS Sochaczew, Verona Products Professional.

Wydarzenie otworzył Tadeusz Głuchowski wicestarosta sochaczewski, który w swoim krótkim wystąpieniu powitał wszystkich zebranych, życząc owocnych spotkań z pracodawcami. Podkreślił także i docenił zaangażowanie Powiatowego Urzędu Pracy w aktywne formy zatrudnienia. Targi niezmienne od lat cieszą się dużą popularnością, tegoroczne odwiedziło kilkaset osób. Prezentujące się firmy przedstawiały wiele ofert na różnorodne stanowiska. Wśród nich znalazły się m.in. etaty dla pracowników produkcji, pracowników magazynowych, operatorów wózka widłowego, pracownika kompletacji zamówień, szwaczki, handlowca mobilnego, cieśli, pracownika biurowego.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.