Teatralny wieczór w Teresińskim Ośrodku Kultury

0
14

4 i 5 kwietnia odbyły się premiery dwóch spektakli zrealizowanych przez  Pracownię Teatralną Teresińskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy pracowni  mogli zaprezentować widzom swoją całoroczną pracę. A warto wspomnieć, że  sala widowiskowa pękała w szwach. Dziecięcy Teatr Dynamitki zaprezentował autorski spektakl pt. „Nawiedzony dom”. Historia o nieoczekiwanym spotkaniu znudzonych duszków z grupką zagubionych, lecz bardzo sprytnych dzieciaków, rozbawiła do łez wszystkich widzów.

Młodzieżowa Grupa teatralna „Ale To Już Było” zaprezentowała słodko-gorzki spektakl „Money” oparty na tekście Jana Andrzeja Fręsia oraz pomysłach własnych. Młode aktorki w nieco ironiczny, słodko-gorzki sposób ukazały, jak konsumpcjonizm i trendy wpływają na nasze życie i jego postrzeganie. Tu śmiechów również nie zabrakło, ale przyprawionych nutką refleksji i przemyśleń o kondycji naszego społeczeństwa i nas samych.

Przed Pracownią Teatralną jeszcze kilka spektakli, między innymi dla podopiecznych Stowarzyszenia Stacja Dom oraz pokazy dla uczniów i nauczycieli. Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w premierowych pokazach zapraszamy 25 kwietnia na godzinę 17.00. Będzie to ostatnia okazja w tym sezonie artystycznym, by zobaczyć zdolnych, teresińskich aktorów w akcji.

Katarzyna Rospędowska

.