Teresin. 28. Finał WOŚP

0
60

Teresin. Gorące serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiły mocniej po raz dwudziesty ósmy!

Mieszkańcy gminy Teresin po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w akcję Jurka Owsiaka, udowadniając, że nie są głusi na potrzeby ludzi potrzebujących pomocy. Chyba nie ma takiej drugiej akcji na świecie, dzięki której zebrane pieniądze trafiają do szpitali, do potrzebujących, na sprzęt specjalistyczny. Nie ma co ukrywać, dzięki temu polskie szpitale  i specjalistyczne ośrodki medyczne są coraz nowocześniejsze, a to z pewnością niejednokrotnie przekłada się na niejedno  ludzkie życie. Pomaganie (to już 28. finał Wielkiej Orkiestry) tak weszło w krew wszystkim Polakom, że każdy z nas chce pomóc na tyle, na ile może.

12 stycznia na ulicach Teresina i  innych miejscowości naszej gminy spotkać można było wolontariuszy – uczniów lokalnych szkół i harcerzy kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wspieraliśmy dziecięcą medycynę zabiegową. Na terenie powiatu sochaczewskiego główny sztab WOŚP tradycyjnie znajdował się w Sochaczewie, w Hufcu ZHP przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Tu też trafiły puszki, do których wolontariusze zbierali środki na terenie naszej gminy. Poza tradycyjną zbiórką do puszek można było wziąć udział w licytacjach orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego, czyli złotego serduszka. Zbiórka przebiegała w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze, mimo niskiej temperatury.

Z każdą godziną coraz więcej czerwonych serduszek pojawiało się na kurtkach mieszkańców naszej gminy. Akcja spotkała się z hojnością i życzliwością większości spotkanych osób. Samochody zatrzymywały się, gdy widziano naszych wolontariuszy, by zapełnić puszki WOŚP.

Przypomnijmy, że dzięki wielkim sercom Polaków w 2019 roku udało się zebrać 175 938 717,56 złotych. Na kwotę tę złożyły się zbiórka publiczna (88 893 503,89 PLN), pozostałe darowizny przekazane na cel akcji przede wszystkim poprzez kanały elektroniczne (86 055 296,90 PLN) oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekazał bezpośrednio szpitalom (989 916,77 PLN). Jesteśmy przekonani, że zeszłoroczny rekord uda się pobić także w tym roku!

Wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy zaangażowali się w udział, bądź wsparli finansowo WOŚP, składamy serdeczne podziękowania. Pamiętajmy, że pomagać możemy na różne sposoby. Nie zawsze jest to aspekt finansowy, który pomimo tego, że bywa ważny, nie jest najważniejszy. Jeżeli można pomóc i jesteśmy wdzięczni za to, że możemy podać komuś naszą pomocną dłoń, wtedy każdemu z nas robi się cieplej na sercu.

.