Teresin. Literacki debiut Michała Odolczyka

0
22

Wydajemy bardzo wartościową książkę, którą napisał mieszkaniec Teresina. Niedługo premiera.

„14:25 do Irkucka. Moja Syberia”, tak zatytułowany jest mój literacki debiut.
Książka powstawała przez ponad rok, a jej spora część została napisana na Syberii właśnie. Opowiada o podróży (jakież to odkrywcze) i poszukiwaniu europejskich wartości na Dalekim Wschodzie, poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa, społecznej równości, a nawet zwykłej higieny. To opowieść o rosyjskich kolejach, klimacie jaki w nich panuje, spotkanych ludziach i miejscach. Fabuła skupia się na jednej podróży przez Moskwę, Syberię, Bajkał, a nawet Kijów i Czarnobyl, lecz tak naprawdę jest zbitkiem kilku wyjazdów, jakie udało się odbyć.
Powieść ukaże się dzięki grupie fantastycznych i bardzo zaangażowanych osób. Niesamowite wsparcie i pomoc w napisaniu tego tekstu zawdzięczam Agacie Odolczyk i Jakubowi Milewskiemu, korekty tekstu dokonała Ewa Odolczyk, a wydawnictwem w pełni profesjonalnie zajęli się fantastyczni ludzie z Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Książka dostępna będzie w ciągu kilku tygodni (aktualnie trwa skład w Colorador Sochaczew), zanim jednak to nastąpi, raz w tygodniu będę publikował krótki fragment, więc będziecie mogli sprawdzić, czy jest to coś, co faktycznie Was zainteresuje.

Źródło: TOK Fb