Teresin. Orkiestra Wielkich Serc zagrała po raz kolejny

0
83

           

             Społeczność gminy Teresin kolejny raz udowodniła, że nie jest głucha na potrzeby ludzi wymagających pomocy. 13 stycznia na ulicach Teresina i innych miejscowości naszej gminy spotkać można było wolontariuszy – uczniów lokalnych szkół, dzieci, harcerzy, strażaków – kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomaganie jest dziecinnie proste – to motyw przewodni tegorocznej akcji. Jej celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II. oraz III. stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Do szpitali trafią tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

            Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej – puentuje tegoroczne, pospolite ruszenie Polaków Jerzy Owsiak.

            Wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy zaangażowali się w udział, bądź wsparli finansowo WOŚP, składamy serdeczne podziękowania.