Teresiński Klub Seniora „Radosna Jesień” wśród zwycięzców programu „Działaj lokalnie”

0
28

Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu „Działaj lokalnie”. To rywalizacja skierowana głównie do organizacji i grup nieformalnych, służąca docenieniu projektów budujących wspólne dobro. Konkurs jest organizowany w ramach programu polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności. 

– Należymy do grona 77 ośrodków, które działają w Polsce i realizują konkursy w programie Działaj Lokalnie. Zgłoszone do konkursu projekty są niezwykle ciekawe, angażują seniorów, młodszych ludzi do działania na rzecz wspólnego dobra – informuje Agnieszka Ptaszkiewicz, prezes zarządu POPPS.

18 sierpnia miało miejsce uroczyste podpisanie umów z laureatami tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie”. Wśród nich znalazł się teresiński Klub Seniora „Radosna Jesień”, którego projekt dotyczy powrotu do aktywności sprzed epidemii. Seniorzy chcą zorganizować senioriadę, imprezę sportowo-integracyjną, podczas której będą mogli aktywnie spędzić czas, pośpiewać i pobyć w swoim towarzystwie.

W tegorocznej edycji konkursu pula środków wyniosła 16 000 złotych. Przyznane dotacje wynoszą od tysiąca sześciuset do trzech tysięcy złotych. Wszystkie zaproponowane projekty mają na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii, przez które zostały znacznie ograniczone dotychczasowe aktywności mieszkańców w małych, lokalnych społecznościach.

Teresiński projekt pod nazwą „Jak zapewnić bezpieczeństwo i przywrócić do aktywności seniorów w czasie pandemii” będzie realizowany w okresie od sierpnia do grudnia. W pozyskiwaniu funduszy na jego realizację – jak wyjaśnia prezes zarządu Agnieszka Ptaszkiewicz – pomogły gminy, Akademia Rozwoju Filantropii oraz darczyńcy prywatni i biznesowi.

Klubowi Seniora „Radosna Jesień” składamy serdeczne gratulacje i życzymy wiele pozytywnej energii w realizacji projektu.

Redakcja, Foto: Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego