The Whoop Group z koncertem w Sochaczewie

0
42

14 marca powracają Sochaczewskie Spotkania z Chopinem. Wiosenną edycję koncertów odbywających się w sali balowej hotelu Chopin rozpocznie występ kwartetu saksofonowego The Whoop Group.

The Whoop Group to młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół, w którego skład wchodzą studenci i absolwenci takich uczelni jak: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademia Muzyczna w Łodzi, Akadamijia za glasbo w Ljulbljanie, a także Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu. Połączyła ich wspólna radość tworzenia muzyki, ale także dawno zapoczątkowana przyjaźń. Każdy z nich jest laureatem wielu prestiżowych konkursów solowych jak i kameralnych zarówno za granicą jak i w Polsce. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także programu stypendialnego Młoda Polska.

Ich specjalnością jest muzyka klasyczna i współczesna, jednak z wielkim powodzeniem i przyjemnością odkrywają także inne gatunki muzyczne. Świetnie czują się w jazzie, funku, a nawet folku. Jest to pierwszy i jedyny kwartet saksofonowy w Polsce, który zajmuje się wykonywaniem tak różnorodnej muzyki.

Obecnie pracują nad debiutancką płytą zawierającą utwory oryginalnie napisane na kwartet saksofonowy jak i własne transkrypcje utworów z różnych epok.