Toyota kontra Toyota

20 stycznia, około godziny 12:45, na drodze krajowej nr 92 w Kożuszkach-Parcel (gmina Sochaczew) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie po przyjęciu zgłoszenia zadysponował dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do czołowo-bocznego zderzenia samochodów Toyota Yaris oraz Toyota Corolla. Pierwszym z pojazdów podróżowały dwie osoby dorosłe, zaś drugim osoba dorosła i dwoje dzieci. W chwili przybycia służb w pojeździe pozostawała kierująca Toyotą Yaris. Pozostałe osoby wysiadły o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz ewakuacji z pojazdu kierującej Toyotą Yaris. W celu zminimalizowania stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w zdarzeniu, strażacy w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem” wręczyli pluszowe maskotki. Po przebadaniu osób uczestniczących w zdarzeniu, zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały do szpitala dwie osoby z Toyoty Yaris.

Działania prowadzone przez 9 strażaków PSP zakończono o godzinie 14:03.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

.