TPD na wyprawie ciuchcią

0
22

Rozpoczęły się obchody 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W Sochaczewie w sobotę 11 maja zainaugurowała je wycieczka kolejką wąskotorową. 140 dzieci z ognisk wychowawczych TPD wraz z opiekunami przyjęło zaproszenie burmistrza Piotra Osieckiego, który był inicjatorem wyjazdu.

To była wspaniała wyprawa – mówi Teresa Przybylska, prezes TPD w powiecie sochaczewskim. – Oprócz przejazdu kolejką, spaceru po Puszczy Kampinoskiej, nasze dzieci uczestniczyły w świetnie zorganizowanej zabawie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Zajęcia z dziećmi prowadzili animatorzy, a urząd miasta, oprócz biletów, zafundował także kiełbaski z grilla i z ogniska. Dodatkowo dzieci częstowały się jabłkami i sokiem ufundowanym przez „Tęczowy Ogród”. Bardzo dziękujemy organizatorom wycieczki za możliwość udziału w niej naszych dzieci, które nieczęsto mają okazję spędzać w taki sposób czas wolny.

Druga część obchodów, bardziej oficjalna, odbędzie się 18 maja w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie. Organizatorzy zapraszają na godz. 11.00.

.