Tragiczny wypadek drogowy w Januszewie

23 października, kilka minut po godzinie 17, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 43 kilometrze drogi wojewódzkiej 575 w Januszewie (gmina Młodzieszyn). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kamiona i Młodzieszyna.

Po dojeździe zastano znajdujący się poza jezdnią rozbity samochód osobowy marki BMW. Poza pojazdem znajdował się nieprzytomny kierujący, u którego stwierdzono brak funkcji życiowych.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz przystąpieniu do udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z użyciem defibrylatora rozpoczęto prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą następnie kontynuował zespół ratownictwa medycznego. Pomimo wysiłku służb ratowniczych lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon 29-letniego mężczyzny.

Ponadto z uwagi na uszkodzony żelbetowy słup napowietrznej linii energetycznej zadysponowano pogotowie energetyczne. Do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji i prokuratora miejsce zdarzenia zabezpieczał i oświetlał zastęp z OSP Kamion.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 11 strażaków OSP zakończono o godzinie 22:04.

Tekst: mł. bryg. T. Fijołek, zdjęcia: st. kpt. R. Krupa

.