Tragiczny wypadek drogowy w Kożuszkach-Kolonii

6 września, o godzinie 13:16, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 431 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Kożuszkach-Kolonii (gmina Sochaczew). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Paprotni i Niepokalanowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe – Skoda, Opel oraz Rover. Każdym z pojazdów podróżowali wyłącznie kierujący. Wewnątrz wraku pierwszego z aut pozostawała nieprzytomna kobieta, u której stwierdzono brak funkcji życiowych. Kierująca Oplem, przytomna, również pozostawała wewnątrz rozbitego auta. Kierujący Roverem wysiadł o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz utworzeniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych. U poszkodowanej ewakuowanej ze Skody lekarz stwierdził zgon. Pozostałe dwie osoby po przekazaniu zespołom ratownictwa medycznego zostały przetransportowane do szpitala.

Po zakończeniu działań ratowniczych o godzinie 14:30 miejsce zdarzenia przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji oraz służbie drogowej GDDKiA.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek

.