Tragiczny wypadek drogowy w Zosinie

16 października, o godzinie 5:11, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu w Zosinie (gmina Sochaczew). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Feliksowa i Budek Piaseckich.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczyły samochody osobowe Volkswagen Passat oraz Ford Transit. Pierwszym autem podróżował wyłącznie kierujący, który wysiadł o własnych siłach przed przybyciem służb. Drugim samochodem podróżowało 5 osób, z czego trzy, przytomne znajdowały się poza pojazdem. Kierujący, nieprzytomny, pozostawał pod przewróconym na lewy bok samochodem, a wewnątrz auta pozostawała piąta osoba.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do przyciśniętego mężczyzny, a następnie jego ewakuacji spod pojazdu oraz ewakuacji osoby z wnętrza samochodu. Wszystkim uczestnikom zdarzenia udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową u poszkodowanego kierowcy Forda. Po przekazaniu poszkodowanych udzielanie pomocy kontynuowało w sumie pięć zespołów ratownictwa medycznego. Pomimo wysiłku służb ratowniczych stwierdzono zgon 26-letniego mężczyzny. Z pozostałych uczestników zdarzenia cztery osoby przetransportowano do szpitali, a u jednej nie stwierdzono takiej konieczności i pozostała na miejscu. Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Działania ratownicze prowadziło 8 strażaków PSP oraz 10 strażaków OSP.

Tekst: mł. bryg. T. Fijołek, zdjęcia: mł. ogn. J. Flis

.

.

oczami policjantów:

Śmiertelny wypadek w Zosinie

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie około godziny 6:00 otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zosin, w którym 26-latek stracił życie. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

W miejscowości Zosin około godziny 6:00 na skrzyżowaniu doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Fordem Transitem 26-letni obywatel Ukrainy przewożący cztery pasażerki, nie zastosował się do znaku STOP, wymuszając pierwszeństwo przejazdu, doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki VW Pasat kierowanym przez 63 letniego mieszkańca Ożarowa Mazowieckiego. W skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący Fordem. Do szpitala z obrażeniami nie zagrażającymi życiu zostały zabrane trzy pasażerki poruszające się Fordem oraz kierujący pojazdem VW Pasat. Obecnie policjanci będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

.