Trochę się uzbierało. Stalking, groźby karalne i uszkodzenie pojazdu

0
84

Dozór policyjny i zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów zastosowano wobec 39–letniego mieszkańca gminy Nowa Sucha. Mężczyzna podejrzany jest o groźby karalne, uporczywe nękanie obywatelki Ukrainy oraz jej małoletnich dzieci, a także uszkodzenie samochodu należącego do kobiety. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni przez obywatelkę Ukrainy o uporczywym nękaniu jej, ale także małoletnich dzieci. Mężczyzna miał ich śledzić, wielokrotnie dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe, a także dzwonić domofonem w różnych porach dnia i nocy. Ponadto 39–latek kierował groźby karalne w stosunku do kobiety i jej 11-letniej córki. Podejrzany jest również o uszkodzenie powłoki lakierniczej na pojeździe pokrzywdzonej.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w Kozłowie Biskupim i doprowadzili do sochaczewskiej komendy. Tam usłyszał zarzuty dotyczące uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Wobec 39–latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a także zakazu zbliżania się do obywatelki Ukrainy i jej dzieci na odległość nie mniejszą niż 100 metrów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik