„Trójka” i „czwórka” z pieniędzmi na nauczanie online

0
45

Łącznie dziesięć szkół z powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. 3 lipca umowę w tej sprawie z marszałkiem Adamem Struzikiem podpisał burmistrz Piotr Osiecki.

Na liście placówek mogących liczyć na dofinansowanie znalazły się szkoły podstawowe nr 3 i 4 w Sochaczewie, a także m.in. podstawówki w Kozłowie Biskupim, Młodzieszynie, Feliksowie, Brochowie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie.

Po podpisaniu umowy z partnerami samorząd Mazowsza ogłosi przetarg na zakup sprzętu komputerowego. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu.

Mamy sygnały ze szkół i samorządów, że to bardzo potrzebny projekt. Przyda się każdy komputer, laptop czy tablet, który może pomóc młodym ludziom w nauce. Wartość projektu jest imponująca, bo to aż 35 mln zł, ale też skala całego przedsięwzięcia robi wrażenie. Wsparcie trafi do aż 236 szkół z całego Mazowsza – podkreśla Mirosław Adam Orliński, radny województwa mazowieckiego.