TruCAM – nowy laserowy miernik prędkości

1
103

Wśród laserowych mierników prędkości jakimi dysponujemy w sochaczewskiej komendzie jest również TruCAM. Nowe urządzenie, które jest wykorzystywane w walce z piratami drogowymi, pozwala na zapis wyniku, zdjęcia i nagrania z pomiaru prędkości.

TruCAM jest cyfrową kamerą video oraz urządzeniem przeznaczonym do laserowego pomiaru prędkości i odległości w jednym. Ten nowoczesny sprzęt nie tylko zmierzy prędkość, ale również obliczy czas przejazdu i odległość pomiędzy dwoma pojazdami. Wytworzy także pełną dokumentację foto – video dla wykroczeń w ruchu drogowym, związanych z przekraczaniem prędkości, jak i jazdy w niebezpiecznej odległości.

Nadmierna prędkość, obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i jazdy pod wpływem alkoholu, jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu zdarzeń, tych również z tragicznym skutkiem, można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów. W ruchu drogowym, szybko nigdy nie oznacza bezpiecznie.

Tylko w tym roku, sochaczewscy policjanci zmuszeni byli interweniować blisko tysiąc razy wobec kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Każdy z nich przez swoją lekkomyślność mógł przyczynić się do zdarzenia w ruchu drogowym w którym poważne obrażenia, bądź śmierć mogły ponieść Wasze dzieci, żony, mężowie czy rodzice. Aż osiemnastu kierowców straciło prawo jazdy po tym, jak w obszarze zabudowanym przekroczyło prędkość o 50 km/h lub więcej. Zastanów się dobrze, zanim dociśniesz pedał gazu.

Policji nie chodzi o ukaranie kierowcy mandatem karnym, nas interesuje zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Chcemy, by każdy z Was bezpiecznie wrócił do domu.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.