Trwa kampania dot. rodzicielstwa zastępczego

0
31

Trwa kampania „Bądź nadzieją na miłość”, której organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie we współpracy ze Stowarzyszeniem  na rzecz pieczy zastępczej STACJA DOM. Kampania promuje rodzicielstwo zastępcze na terenie powiatu sochaczewskiego. Nie dla wszystkich dzieci kochający dom, mama i tata – to oczywista codzienność. Są dzieci, które z różnych względów nie mogą pozostać pod opieką swoich rodziców biologicznych. W takich właśnie sytuacjach potrzebna jest rodzina zastępcza, która w najtrudniejszym dla dziecka momencie otoczy go opieką, troską i miłością.

„Tylko dzięki dawaniu jesteś w stanie otrzymać więcej niż masz”; bycie Rodziną to bardzo odpowiedzialna praca a bycie Rodziną Zastępczą to podwójna odpowiedzialność. Jednak nie ma nic wspanialszego niż myśl, że pomogłeś bezbronnej istotce, jaką jest dziecko, często skrzywdzone przez życie.

Pochodzenie dziecka nie ma dla mnie znaczenia, dziecko to dziecko i nie odpowiada za błędy rodziców. Rodzice zastępczy jako jedni z nielicznych mają szanse naprawić to, co inni w dziecku zniszczyli. Przyjęcie dziecka do swojej rodziny to tak jak urodzenie własnego, nie wiesz co dostaniesz w pakiecie. Wszystkim potrzebna jest chwila na adaptację, potem to już sprawa logistyki. Przy odrobinie dobrej woli da się zorganizować wszystko.

Kiedyś zastanawiałam się czy dam radę?,  A teraz … mija już 4 rok, kiedy Misiek jest z nami, a ja z dumą patrzę, jak angażuje się w naszą rodzinę, jak rośnie i odnosi sukcesy. Kiedy sam przychodzi  i przytula się mówiąc „ kocham Cię mięciutka mamusiu” wiem, że jestem na właściwym miejscu i spełniam się.

Może to też Twoje powołanie? Może Ty też chcesz dać dziecku szansę? Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz.

 Mam na imię Joanna, mam 36 lat, od 4 lat jestem rodziną zastępczą niespokrewnioną.

 

Już dziś PCPR w Sochaczewie i Stowarzyszenie STACJA DOM zapraszają na DZIEŃ OTWARY, który odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przy ulicy Piłsudskiego 65. Osoby zainteresowane będą mogły porozmawiać ze specjalistami PCPR: prawnikiem, psychologiem, pedagogiem, pracownikiem socjalnym, koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, specjalistą pracy z rodziną. Przedstawimy także ofertę Stowarzyszenia na rzecz pieczy zastępczej STACJA DOM. Dla uczestników spotkania zorganizowany będzie poczęstunek oraz losowanie nagród.