Trzy dni, trzy mecze, trzy zwycięstwa

0
20

Drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego zakończyła sezon zasadniczy rozgrywek Ekstraklasy Kobiet. Końcówka rundy rewanżowej była bardzo intensywna. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka zagrały trzy spotkania w trzy dni i wszystkie wygrały 3:0. Za kilka tygodni zmierzą się w półfinałowym dwumeczu mistrzostw Polski. Ich rywalem będzie najprawdopodobniej drużyna z Wrocławia.

Pierwsza z trzech odsłon tenisowego weekendu odbyła się w piątek 9 kwietnia w Białymstoku. Sochaczewski zespół bez trudu pokonał ekipę Asterm Dojlidy. Z pewnością emocji mogłoby być więcej, gdyby przy stole stanęła była zawodniczka SKTS Katarzyna Grzybowska-Franc, lecz zabrakło jej w wyjściowym w składzie. Zarówno Magdalena Sikorska jak i Irina Ciobanu wygrały swoje pojedynki bez straty seta. Jedyną partię dla drużyny gospodarzy ugrała Kamila Gryko, która zwyciężyła w drugim secie z Daria Łuczakowską, by ostatecznie przegrać z zawodniczką SKTS 3:1.

Następnego dnia sochaczewska drużyna udała się do Torunia, aby zmierzyć się z tamtejszym Gotykiem. Najciekawszy i najbardziej wyrównany okazał się pierwszy pojedynek, w którym Słowaczka Tatiana Kukulkova stanęła naprzeciwko stołu z Darią Łuczakowską. Zawodniczka gospodarzy wygrała dwa pierwsze sety. Daria wytrzymała psychicznie, wyrównała stan pojedynku i w decydującej piątej partii, grając już na przewagi, pokonała rywalkę 13:11. Druga i trzecia gra odbyły się już pod dyktando wicemistrzyń Polski. Irina Ciobanu i Magdalena Sikorska wygrały kolejno z Emilią Maruszak oraz Zuzanną Błażejewicz bez starty seta.

Mecz ostatniej, XX kolejki ekstraklasy rozgrany został w Sochaczewie w niedzielę 11 kwietnia. SKTS podejmował zespół z Łomży. Drużynę, która w tym sezonie sprawiła nie lada niespodziankę, wygrywając w rundzie wiosennej z wielokrotnymi mistrzyniami Polski z Tarnobrzega 3:1. W naszym mieście Metal-Technik nie miał tyle szczęścia. Gospodynie wygrały wszystkie rozegrane pojedynki, umacniając pozycję wicelidera w tabeli i zapewniając sobie awans do fazy play-off drużynowych mistrzostw Polski.

Polski Związek Tenisa Stołowego nie podał jeszcze terminów półfinałowych dwumeczów. Odbędą się one najprawdopodobniej w pierwszej połowie maja. Już niemal pewnym jest, że SKTS zmierzy się z wrocławskimi akademiczkami. Drugą półfinałową parę stanowić będą drużyny pierwsza i czwarta po rundzie zasadniczej, czyli KTS Tarnobrzeg i zespół z Częstochowy lub Nadarzyna.

Asterm Dojlidy Białystok – SKTS Sochaczew 0:3

Zuzanna Borek – Magdalena Sikorska 0:3 (5:11, 6:11, 10:12)

Julia Jackowska – Irina Ciobanu 0:3 (4:11, 5:11, 7:11)

Kamila Gryko – Daria Łuczakowska 1:3 (3:11, 11:9, 8:11, 10:12)

KS Gotyk Toruń – SKTS Sochaczew 0:3

Tatiana Kukulkova – Daria Łuczakowska 2:3 (11:5, 11:7, 8:11, 8:11, 11:13)

Emilia Maruszak – Irina Ciobanu 0:3 (2:11, 6:11, 7:11)

Zuzanna Błażejewicz – Magdalena Sikorska 0:3 (9:11, 5:11, 6:11)