Turniej ach turnieje…

0
23

19 lipca 2019 roku w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odbył się, po raz drugi, Turniej Warcabowy dla mieszkańców tego domu. Przy planszach warcabowych pojawiło się 12 graczy. Co nas bardzo ucieszyło.

Rywalizacja pomiędzy graczami była bardzo zacięta. Nad całością spotkania czuwała Anna Krukowska – główny sędzia tego spotkania. Zawodnicy szli ramię w ramię. Ale jak to w tej grze bywa z nie wielką przewagą punktową wygrał Adam Pakuła. Uhonorowany został pucharem Dyrektora Domu Pomocy Społecznej, dyplomem i słodkim upominkiem. Drugie miejsce zajął Mirosław Barszczewski, a trzecie  Andrzej Kwoka. Gratulowaliśmy zdrowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play. Każdy z graczy otrzymał pamiątkowy dyplom i paczkę ze słodyczami. Oprócz turnieju warcabowego odbył się turniej poezji oraz rysunku. Tutaj każdy chętny mógł spróbować swych sił przed mikrofonem w recytacji wiersza.

Nagrody w konkursie recytatorskim otrzymali; I miejsce – Jadwiga Rolczyk, II miejsce –  Małgorzata Halkiewicz i  Andrzej Kwoka, III miejsce –  Maria Modzelewska. Wręczono również wyróżnienie dla Daniela Meszki i wiele innych nagród pocieszenia.

Było bardzo wesoło. Atmosfera sprzyjająca temu dniu była sympatyczna i pozwoliła nam zintegrować się w naszym środowisku.

Były kiełbaski, kaszanki z grilla, chleb z przepysznym smalczykiem i ogórkiem małosolnym, słodycze i owoce. W tle towarzyszyła nam muzyka i tańce.

Terapia zajęciowa

.